Hidrosefali Çocuk İçin Engelli Araç Almak

tarafından
296
Hidrosefali Çocuk İçin Engelli Araç Almak

Merhabalar değerli hidrosefali.net takipçileri. Engellilik doğuştan olabileceği gibi aynı zamanda sonradan da gelişebilecek bir durumdur. Dolayısıyla engelli bir kişinin sosyal hayatın içerisine girebilmesi de önemli bir konudur. Başlıktan da anlaşılacağı gibi hidrosefali bir engel olarak görülebilir ve burada kişinin yaşam kalitesi düşebileceği gibi sağlıklı bir insanın yapması gerekenleri de yapamayacak düzeyde olabilirler. Hidrosefali yetişkinler için olabileceği gibi aynı zamanda doğuştan da meydana gelebilir dolayısıyla aile bu süreçte çok sık hastane ile uğraşmak durumundadır. Burada ailelerin bize en çok sordukları soru olan Hidrosefali çocuk için engelli araç almak ya da hidrosefali hastası olan çocuğumun raporuyla engelli aracı alabilir miyim olmuştur.

Hidrosefali Engel Oranı

ir oran belirtilmemiş. Dolayısıyla burada rapor için gittiğiniz hastanedeki doktorlar burada hastalığın vücudunuzda ya da vücutta yaratmış olduğu etkilere bakıyorlar. Eğer ki sizde yalnızca bir hidrosefali gelişmiş ise bu durumda rapor oranınız hastaneye göre % 35’in altında da olabiliyor. %40’ın üzerinde de olabiliyor.

Yani bir engelli için bu tanımlamayı yapabilmek için rapor oranının en az % 40 üzerinde olması gerekiyor. Dolayısıyla siz bu oranın altında bir rapor almışsanız o zaman size engelli tanımı kullanılmıyor.

Engelli aracı almak

Hidrosefali Hastasıyım Engelli Aracı Alabilir miyim?

Şimdi işin engelli araç alma hakkı bölümüne bakalım. Burada bir engellinin bu haktan yararlanması için eğer ki kendisi aracı kullanmayacaksa yani ailesi vasisi velisi araç için başvuru yapacaksa en az % 90 ve üzerinde rapor oranı olması gerekiyor. yani buradan yola çıkarak sizin yalnızca hidrosefali hastalığınız varsa burada rapor oranınız engelli aracı almaya yetmeyecektir. Ancak aracı kendiniz kullanacaksanız bu durumda özel tertibatlı araç almanız gerekiyor ve burada da raporun % 90’nın altında olması bir şey değiştirmiyor ve araç alabilirsiniz.

Sitemiz üzerinde engelli araç alımı hakkında detaylı bilgi yer almaktadır. Bu bilgilere sitemizden ayrıntılı bir şekilde ulaşabilirsiniz.