Hidrosefali ve Askerlik

tarafından
121
Hidrosefali ve Askerlik

Hidrosefali ve askerlik, hidrosefali hastaları askerlik yapabilirler mi?, hidrosefali hastası askere giderse ne olur, hidrosefali hastaları askerlik yapmamak için ne yapmaları gerekiyor? tüm bu soruların yanıtlarını basit birkaç cümle ile size aktaralım istedik.

Hidrosefali hastalarının merak ettiği hususlardan bir tanesi olan askerlik konusunda merakınızı gidermek için paylaştığımız bu yazımızda sözü uzatmadan yanıt verelim istedik. Hidrosefali hastası hiçbir mazerete gerek duyulmadan askerlikten muaf olacaklardır. Ancak bunun için elbette ki hastalığı ile ilgili gerekli belgeleri ve raporları askerlik şubesine de sunmak zorundalar. Hidrosefali hastaları

Hidrosefali Askerlik Yaparsa Ne Olur?

Bu sorunun yanıtını aslında en doğru olarak bir hidrosefali hastası verecektir. Ancak biz onların yerine size tercüman olarak bir takım sonucunu açıklayalım. Hidrosefali hastalığında şant uygulaması yapılmış olduğundan dolayı şantın vucutta bir takım risklerle bulunduğu bilinir. Bu risklerin en başında da enfeksiyon, şantın tıkanması gibi durumlar geliyor. Dolayısıyla hidrosefali hastalarının en başında kendi kişisel temizliklerini çok iyi yapabiliyor olması gerekir ki enfeksiyon risklerin en aza indirsinler. Askerlik zorluk, yoğunluk ve güçlük gerektiren bir süreçtir. Dolayısıyla bir hidrosefali hastası bu tempoya ayak uyduramaz. Bunun içinde hidrosefali hastalarının askerlik yapmaları uygun görülmez.

HİDROSEFALİ

Hidrosefali ve Epilepsi

Hidrosefali hastalarında bir başka durumda epilepsi eşiğidir. Genelde bu hastalık epilepsiyi de beraberinde tetiklemiş olduğundan dolayı epilepsisi olan bir hastanın askerlik sırasında nöbet geçirmiş olması da istenmeyen bir durumdur. Dolayısıyla hidrosefali özellikle de şantla yaşıyor olmak kişinin yaşam konforunu düşürüyor gibi görünmüş olsa da eskiyle bugüne baktığımız zaman ciddi bir iyileşmenin de söz konusu olduğu bilinir.