En İyi Hidrosefali Doktorları

tarafından
830
En İyi Hidrosefali Doktorları

En iyi hidrosefali doktorları: Hidrosefali doğuştan önce görülebileceği gibi doğum sonrasında da meydana gelebilecek rahatsızlıklardan bir tanesidir. Tanısı ise MR, Tomografi sonrasında ortaya konulur. Beyindeki odacıkların su toplaması şeklinde tanımlanan bu hastalıkta hızlı müdehale önemlidir. Eğer ki müdahale edilmezse beyin odacıklarındaki suyun seviyesi yükseleceğinden dolayı beyinde bir baskıya neden olacak ve bu da kişinin hayati tehlikesini ortaya çıkaracaktır.

Hidrosefali eskiden tedavi noktasında yalnız ülkemiz değil dünyada sıkıntı çekilen bir durumdu. Ancak günümüzde uygulanan teknikler ve cerrahi operasyonlar neticesinde hastanın yaşam konforu da iyice artırılmıştır. Hidrosefali kendi kendine geçebilecek olan bir hastalık değildir ve hidrosefalinin kullanabileceğiniz bir ilaçla tedavisi mümkün değildir. bunun için hidrosefali tedavisinde cerrahi müdahale şarttır.

En İyi Hidrosefali Doktoru

En İyi Hidrosefali Doktorları: Hidrosefali’de tedavinin cerrahi olması ise beraberinde doktor seçiminde hassasiyeti gerektiriyor. Çünkü bu bir nezle ya da grip, kırık ya da çıkık değildir. Beyne uygulanacak olan şant’la birlikte kişinin hayati tehlikesi de ortadan kaldırılmış olacaktır.

Hidrosefali hastalığı hızı müdahale edilmediği sürece çok hızlı sonuca götüren bir hastalık olarak bilinir ve bunun içinde zaman kaybetmeden hızlıca doktora götürülmesi şarttır. Eğer ki durum anne karnında tespit edilmişse zaten doğumdan hemen sonra bebek kontrol altına alınacağı için ailelerin yapmaları gereken çok fazla bir şey yoktur. Hastane aileyi bu konuda zaten yönlendirecektir. Ancak sonradan hidrosefalinin gelişmesi halinde mutlaka doktora görünmelisiniz.

Türkiye’de bu konuda büyük başarılara imza atmış olan pek çok beyin cerrahı vardır ve bu cerrahları da bizim şu iyidir şeklinde tanımlamamız çok iyi olmayacağından dolayı yorumu aşağıda size bıraktık.