1
7 Yorum

Ağır engelli raporu almak istiyorum ama 9 aylık olduğu için vermiyorlar ankaradan hangi hastaneden alabirim %50 ve ağır engelli olması yeterli

Cevaplanan soru

Merve hanım ;
Engelli raporu alabilmeniz için çocuğunuzun 9 aylık olması birşey ifade etmez. Yani kanunen böyle bir durum söz konusu değildir. Ancak bazı hastaneler aileleri zorlayabiliyor. Size önerim Yenimahalle Devlet Hastanesi yani şimdiki adıyla YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ YENİMAHALLE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’ne başvurmanız faydalı olacaktır. Doktorlar size yardımcı olacaklardır. Çünkü oradan rapor alan çok aile biliyoruz. Ancak ağır engelli raporu alabilmeniz için belli oranları yakalamanız gerekiyor. Bu da çocuğun şu anki durumuyla alakalıdır.
Teşekkür ediyoruz.

Teşekkür ederim 2 gün önce sami ulus çocuk hastanesine başvurduk nefroloji . Fizik tedavi verdi diğerleri bişey yazmadı acaba bu yeterli olurmu ağır engelli için daha kurula girmedik

Ağır engelli verileceğini düşünmüyorum. Psikiyatri, nöroloji, nefroloji, fizik, işitme vs. gibi tahminen 8 bölüme gitmeniz gerekir. Ancak bunların toplam oranından alabilirsiniz. ancak çocuğun tanısı burada belirleyici olan bir faktördür. tanının ne olduğunu yazabilir misiniz?

Spina bifida ve hidrosefali

Bu tanı ağır engelli raporu alabilmek için yeterlidir. Ancak yine de alamazsanız bu kez il sağlık müdürlüğüne giderek dilekçe verin rapora itiraz edin onlar sizi hakem hastaneye yönlendireceklerdir. Bu şekilde doğru karar hakem hastane tarafından verilir. Lütfen raporun sonucunu buradan bizimle tekrardan paylaşın. Ona göre neler yapılabilir tekrar değerlendirelim.

Tabiki yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim 1 ay sonra kurula gireceğiz tekrar görüşmek dileğiyle iyi geceler:)

Rica ederiz amacımız destek olabilmek. Farklı sorularınızı da hidrosefali.net ile paylaşabilirsiniz.

Bir Yorum Ekle