Şant Ameliyatı Zor ve Ağrılı Bir Ameliyat mıdır?

tarafından
683
Şant Ameliyatı Zor ve Ağrılı Bir Ameliyat mıdır?
BU YAZIYI PUANLAYIN

ŞANT AMELİYATI AĞRILI MI? SİZİNDE ŞANT AMELİYATINDAN SONRA AĞRILARINIZ NE KADAR OLDU? BİZİMLE AŞAĞIDA YORUMLARDA LÜTFEN PAYLAŞIN. SİZİN AÇIKLAMALARINIZ DİĞER HASTALARIMIZ İÇİN DAHA AYDINLATICI OLACAKTIR.

  • Ortalama Puan
    0.0

Daha önceki yazılarımızda da bunu çok defasında belirttik. Şant ameliyatı zor ve dikkat gerektiren bir operasyondur. İyi bir cerrah seçimi bu konuda anahtar kelime olacaktır. Operasyon sırasında beklenmedik sorunların yaşanmış olması iyi bir cerrah sayesinde de riskin büyümeden sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Şant Ameliyatı Ağrılı mıdır?

Şant ameliyatı ağrılı bir işlem değildir. çünkü operasyon sırasında hastaya narkoz verileceğinden dolayı hasta etkisinde olacağından herhangi bir şey hissetmez. Evet ameliyat sonrasında bir takım ağrılar olabilir ancak bu ağrı yapılan operasyona göre basittir denilebilir. Ameliyat sonrasında şant ve bölgesinde bir takım hassasiyetler meydana gelebilir. Bu durum uzun süre devam ederse bu durumda doktorunuzla görüşmeniz yerinde olacaktır.

Ağrılar Ne Zaman Geçer, Hasta Ne Zaman İyileşir?

Şant ameliyatı sonrasında hastanın 6 aydan 1 yıla kadar bir dinlenme zamanına ihtiyacı olacak. Operasyon sonrasında hastanın hareket kabiliyetini yeniden kazanabilmesi, ağrıların dinmesi ve günlük hayatına devam edebilmesi için uzunca bir zamana ihtiyaç duyulacaktır. Ancak merak etmenize hiç gerek yok bu süre sonunda iş hayatınızı tekrar dönebiliyorsunuz.

Şant ameliyatında ağrıların şu zamanda geçer diye tam bir zaman dilimi vermenin doğru olmayacağını söyleyelim çünkü her hastada iyileşme ve toparlanma süreci birbirinden farklıdır. Zaten doktorunuz da size bu konuda net bir zaman söylemez.

Bunları da okumalısın!

Şant Komplikasyonları

Şant Dışarıdan Bakıldığında Belli Olur mu?

Şant Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Şant ameliyatı ile ilgili de yukarıda belirttiğimiz gibi herhangi bir zaman diliminden söz etmek mümkün değildir. Ancak bunun için nasıl bir operasyon yapılacağının bilinmesi gerekiyor. Doktorunuz bunun süresi konusunda sizi az çok aydınlatacaktır. Onunla süreyi konuşmanız daha doğru olur. İnternet üzerinde bugün şant ameliyatı kaç saat sürer sorusuna farklı saatler verilmiş olsa da hidrosefali.net ailesi olarak size tavsiyemiz bunları çok fazla dikkate almamanız olacaktır.

Bir hidrosefali hastasının ameliyat sırasında nasıl bir reaksiyon vereceği hiçbir zaman kestirilemez. Operasyon sırasında meydana gelebilecek kötü bir gelişme ameliyatın süresini bir anda uzatabilir. Unutmamak gerekiyor ki şant ameliyatı zordur.

Hidrosefali hastalığında hasta ve hekim konforu yüksek olmasına rağmen başarılı bir cerraha her daim ihtiyaç duyulmuştur.